Tipy, jak ušetřit čas

Posted In: Společnost

Čas ve skutečnosti ušetřit nejde, lze ho jen prožít a efektivně využít. Různé osobnosti nás však mohou inspirovat k tomu, abychom všechno zvládali lépe a s nadhledem. Podívejte se na jejich nejčastější tipy:
1)      Cvičte, spěte, jezte
Na úvod začneme jednou typickou radou, abychom se cítili lépe a zdravější, což nám zajistí lepší produktivitu. Kvalitní a ničím nerušený spánek, zdravá strava a pravidelný pohyb nám dají dobré předpoklady pro větší výkonnost.
Youtube na tabletu
2)      Využijte čas při cestování
Na cestách mnohdy trávíme denně více času, než by se nám líbilo. Během těchto „mrtvých“ chvil nemusíte jen bezmyšlenkovitě zírat z okna nebo sjíždět sociální sítě. Tento čas můžete využít k poslouchání užitečných podcastů nebo učení cizích slovíček.
3)      Vypněte si upozornění na mobilu
Upozornění ze sociálních sítí, společných konverzací, odběrů na youtube apod. mohou člověka neskutečně rozptylovat a odvádět jeho pozornost od práce. Nejen, že se lidé začnou zabývat upozorněním jako takovým, ale začnou se věnovat i jiným záležitostem ve svém mobilu a po odložení zařízení zjistí, že ztratili desítky minut. Navíc soustředěnost na práci byla přerušena a navázat tam, kde jste přestali, může také nějakou dobu trvat.
4)      Udržujte pořádek
Je vědecky dokázané, že člověk se lépe koncentruje, pokud má každá věc jasně dané své místo. Nemusíte přemýšlet o tom, kam jste, co položili, všechno má svůj jasně daný řád.
Náramkové hodinky
5)      Plánujte
Staré přísloví praví, že kdo je připraven není překvapen. Na každý den v týdnu si vytvořte konkrétní plán. Navíc lidské tělo má rádo rutinu, proto každý den vstávejte ve stejnou dobu a dělejte úkony vždy ve stejném pořadí. Po čase se činnosti zautomatizují a váš mozek se nebude muset tolik soustředit na běžné záležitosti.
Každý den má 24 hodin a pro každého je tento čas stejný. Naučte se ho efektivně využívat a nenechte ho protékat mezi prsty jako ostatní!Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tipy, jak ušetřit čas